Moravskoslezský kraj je s vámi

Aktuální informace ke koronaviru

Informace z jednání dne 20. dubna

  • Na území Moravskoslezského kraje jsou všechny osoby, které přišly do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19, jedná se o osoby dohledané Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě, testovány metodou PCR, pro tyto případy nejsou využívány RAPID testy.
  • V současné době probíhá navážení klientů poskytovatelů sociálních služeb v zařízení domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a poskytovatelů sociálních služeb poskytujícím odlehčovací služby v pobytové formě, kteří byli pozitivně testováni na onemocnění COVID-19, do Bílovecké nemocnice, a.s.
  • Krizový štáb Moravskoslezského kraje doporučil hejtmanovi kraje vydat rozhodnutí ohledně testování všech zaměstnanců a dětí a mládeže dětských domovů.
  • Od 20. dubna 2020 je nově otevřeno odběrové místo v Městské nemocnici v Odrách, p. o. Otevírací doba tohoto odběrového místa je každý den v dopoledních hodinách od 9:00 do 11:00 a od 12:30 do 14:30 v odpoledních hodinách.